بلفارو پلاستی بدون انجام جراحی ( پلاسما تراپی )

بلفارو پلاستی بدون انجام جراحی ( پلاسما تراپی )

بسیاری از افراد دچار افتادگی پلک یا پوست اضافه پشت پلک هستند که به آنها چهره “خسته” یا “مسن” میدهد. این افراد به این وضعیت آگاه هستند و میدانند که بدون آن چهره شاداب و جذاب تری دارند ولی این افراد از بیحسی و جراحی پلک یا بلفاروپلاستی هراس دارند. برای این افراد بلفاروپلاستی بدون انجام جراحی توصیه میشود. بلفاروپلاستی بدون جراحی، تکنیک کاملا جدید و بروز اروپا است که در آن از تیغ یا لیزر برای برش استفاده نمیشود در واقع برشی داده نمیشود بلکه از پلاسما برای انجام این کار استفاده میشود و همچنین نیازی به بیهوشی عمومی یا موضعی(تزریقی) نیست بلکه از کرم بیحسی برای این روش استفاده میشود.
در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید( مستقیما از ۷جامد به گاز تبدیل میشود) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.

بیمار باید حدود ۲۰-۳۰ دقیقه کرم بیحسی روی پلک ها داشته باشد.هر جلسه درمانی بطور متوسط بین ۱۰-۱۵ دقیقه طول میکشد و بیمار میتواند نتیجه عمل را بلافاصله ببیند.
کاملاً بستگی به میزان افتادگی و نوع پوست دارد. معمولا بین ۳-۱ جلسه درمانی لازم است.
سن مورد استفاده پلاسما قبل از ۲۰ سال تا ۸۰ سالگی میباشد.

اقدامات بعد از پلاسما
بستری در بیمارستان و استراحت بعد از عمل نیاز نیست و فرد بلافاصله قادر به باز کردن چشم‌هایش بوده و می تواند بدون پانسمان به سر کار برود. تنها نگهداری لازم، استفاده از کمپرس سرد طی ۴۸ ساعت اول است. پس از انجام پلاسما تراپی پلک قرمز و کمی متورم است و معمولا طی دو سه روز اول موقع خوابیدن، سر تخت باید با زاویه ۳۰ درجه بالاتر باشد تا بر طرف ‌شوند.

روی مناطق تخریب شده، دلمه های کوچک قهوه ای رنگ ایجاد می شود که باید اجازه دهیم تا خود به خود بین 3 تا 7روز بعد بیفتند و نباید به آنها دست زد یا آنها را کند. برای پوشش پلک بجای پانسمان بسته، از کرم های ترمیم کننده برای بهبود سریعتر استفاده میشود. آب زدن به چشم‌ها بعد از ۴۸ ساعت اشکالی ندارد.

کاربرد های پلاسما

درمان افتادگی پلک

کوچک کردن بینی


درمان چین و چروک و افتادگی پوست و جوانسازی


درمان و بهبود اسکار،جای سوختگی و زخم


حذف خال های مویرگی

0 Comments