لیزر موهای زائد

از شر موهای زائد خود برای همیشه خلاص شوید


بسیاری از افراد از روش‌های قدیمی مثل اصلاح کردن، موم انداختن، یا بند انداختن جهت رفع موهای زائد خود برای اهداف زیبایی استفاده می‌کنند.
لیزر موهای زائد نیز ازنظر ماهیت تفاوتی با این شرایط ندارد، اما به‌جای دردناک بودن و ایجاد نتایج موقت، می‌تواند نتایج دائمی و مناسب در ارتباط با رفع موهای زائد برای افراد متقاضی به همراه داشته باشد.
دستگاه های لیزر بهترین تاثیر و کم ترین عارضه را دارد.علاوه بر این، لیزر موهای زائد می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند.
پالس‌های لیزر فقط در کسر یک ثانیه باعث از بین رفتن موهای زائد می‌شوند و امکان رفع موهای زائد در نواحی کوچک صورت همچون بالای لب با استفاده از این روش وجود دارد.

لازم است بدانید از بین بردنموهای_زائد از طریق لیزر مختص خانم ها نمی باشد.
تمام اقایان تا قبل از سفید شدن موهای بدن می توانند از طریق لیزر، موهای زائد بدن خود را از بین ببرند تا هم در گرمای تابستان عذاب نکشند هم ظاهر و بهداشت بهتری داشته باشند

به خصوص شناگران، دوچرخه_سواران، بدنسازان لیزر را به روش های دیگر ترجیح می دهند چون موهای بدن مانع فعالیت شان می شود.
امروزه بسیاری از مردان از روش لیزر بسیار راضی می باشند.
لیزر دور گردن و انکادر کردن ریش، تعداد دفعات اصلاح را در طول یک سال به حداقل می رساند.

مزایای لیزر موهای زائد

برخلاف اصلاح کردن، موم انداختن، استفاده از مواد شیمیایی و بند انداختن، رفع موهای زائد با لیزر می‌تواند تأخیر بلندمدت در رشد موهای زائد و کاهش آن‌ها برای بیمار به همراه داشته باشد. در حقیقت لیزر موهای زائد سریع و مؤثر است. درحالی‌که استفاده از روش‌هایی مثل الکترولیز می‌تواند در هر بار یک موی خاص را درمان کند، امکان استفاده از لیزر برای پوشش سریع نواحی بزرگ بدن وجود دارد.

علائم تاثیر لیزر بر موهای زائد

كاهش تعداد موها ، كاهش سرعت رشد ، نازك

تعداد جلسات لازم برای درمان

پاسخي قطعی به این سؤال نمی توان داد چون بسته به فرد و محل مورد درمان تعداد جلسات متفاوت است. مثلا لیزر موهای صورت بیشتر از ناحیه زیر بغل طول می كشد و در كل به طور متوسط8-10 جلسه درمان لازم است ولی ممكن است بیشتر یا كمتر طول بكشد و درصورت وجود زمینه اختلالات هورمونی به درازا می كشد.

اقدامات قبل از لیزر

قبل از لیزر آفتاب نگیرید!
آفتاب گرفتن و استفاده سولاریوم باعث تیره شدن رنگ پوست می شود .

اپیلاسیون نکنید!
اساس کار لیزر موهای زائد، تأثیر بر فولیکول موهاست، بنابراین وقتی مو را از ریشه در می آورید، عملاً لیزر فایده ای نخواهد داشت.
حداقل ۳ هفته قبل از لیزر موهای زائد از بند انداختن، اپیلاسیون و الکترولیز بپرهیزید

یک یا دو روز قبل از لیزر موهای زائد، موها را بتراشید.
برای اینکه انرژی لیزر جذب تارهای بلند مو نشود و فقط به ریشه برسد، لازم است قبل از لیزر آنها را بتراشید.

اجتناب از خوردن بعضی دارو ها مثل آکوتان حساسیت پوست نسبت به نور می شود و در صورت تابش اشعه UV لیزر، باعث ایجاد تاول و تغییر رنگ پوست می‌گردد.

لیزر روشی برای کاهش دائمی موهاست؛ نه از بین بردن دائمی آنها!!
انتظار نداشته باشید که بعد از تمام شدن جلسات لیزر دیگر هیچ مویی رشد نکند. تغییرات هورمونی در دوره بارداری و زایمان می‌تواند روی رشد موها تأثیر بگذارد.

0 Comments